Anglická verzeÚvodní stránka
O projektuKontaktZahrajte siTest
   
 
O projektu
 
Nový přístup v technologickém vzdělávání, vývoj a integrace evropských modulů v technologickém vzdělávání


Hlavním cílem tohoto projektu je vývoj a uplatnění inovativních přístupů v technologickém vzdělávání, v systému zajištění jeho kvality a adaptace na nové kvalifikační požadavky trhu práce v rámci flexibilních osnov vytvořených prostřednictvím mezinárodní spolupráce vzdělávacích a profesionálních center.
Mezi specifické cíle projektu patří mimo jiné zvýšení efektivnosti a atraktivnosti technologického vzdělávání, podpora komplexního chápání vazeb v technologickém, sociálním a environmentálním prostředí, podpora spolupráce mezi vzdělávacími, vědecko -výzkumnými a průmyslovými organizacemi a vývoj standardů, které budou přenositelné a uznatelné na všech úrovních a ve všech zúčastněných zemích. Dále budou vytvářeny osnovy a vzdělávací materiály k realizaci spolupráce mezi vzdělávacími organizacemi a podniky na evropské úrovni. Bude podporován standard absolventů technologického vzdělávání a jejich konkurenceschopnost na trhu práce prostřednictvím flexibilního vzdělávacího systému a modulů, které zajistí větší mobilitu studentů v rámci Evropských programů a otevřou technologické vzdělávání novým možnostem na poli mezinárodní spolupráce.

Na projektu spolupracuje 7 partnerů. Koordinátorem projektu je Gazi University (Turecko). Další partneři jsou organizace z Německa, Bulharska, Itálie, Španělska, Řecka a České republiky.

Oficiální projektové stránky: www.modularte.gazi.edu.tr